01 kolor podstawowy male2 
Kategorie wydarzenia
  • Edukacja i rozwój
  • Imprezy rodzinne
  • Koncerty
  • Kultura i sztuka
  • Warsztaty i szkolenia
Miejsce wydarzenia
  • Pułaskiego 6
  • Siedlce 08-110
  • województwo mazowieckie
Brak zdjęcia - Zdjęcie ilustracyjne
10:00 - 18:00

XV Siedlecki Jarmark św. Stanisława, na który zapraszamy 10 i 11 maja to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nieeksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Siedlecki Jarmark stał się dla wielu szansą do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Tak jak wówczas, niewątpliwie jest atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych.


Jedną z tradycyjnych atrakcji Jarmarku są niewątpliwie bezpłatne dwudniowe Warsztaty Garncarskie, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na kole garncarskim, zgłębiając tajniki wiedzy o tej sztuce ludowej. Nadleśnictwa Siedlce, Sokołów, Łuków i Łochów zapraszają 10 maja na Regionalne Święto Lasu. Chętni będą mogli odwiedzić stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, interaktywną wystawę edukacyjną i ścieżkę zmysłów.


Pierwszego dnia Jarmarku będziemy mieli okazję do świetnej zabawy kulinarnej. Kulinariada stała się świętem smakoszy i miłośników gotowania. Może w niej wziąć udział każdy, kto ma smykałkę do kucharzenia. Wystarczy przygotować potrawę wykorzystując najprostsze i niedrogie produkty, charakterystyczne dla naszego regionu.


Ponadto odbędą się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, które będą miały możliwość zaprezentować się z najlepszej strony, aby zachęcić młodzież do wyboru właśnie ich
placówki. Najmłodsi będą mieli okazję do wspaniałej zabawy z Magikiem ReSorkiem, a także skorzystać z warsztatów z z Kulinarnym Poddaszem. Swój niezwykle bogaty program artystyczny zaprezentuje Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Siwkiewicz.


Kolejną imprezą towarzyszącą Jarmarkowi będzie Dzień Siedleckich Organizacji Pozarządowych, na który zapraszamy podczas drugiego dnia imprezy.

Kontakt
jarmark@mok.siedlce.pl
Nazwa organizatora
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Adres organizatora
Pułaskiego 6
Siedlce 08-110
mazowieckie
Strona organizatora