01 kolor podstawowy male2 
Kategorie wydarzenia
  • Edukacja i rozwój
  • Imprezy rodzinne
  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
  • Turystyka
Miejsce wydarzenia
  • Rynek Główny 35
  • Kraków 31-011
  • województwo małopolskie
-

Jednym z elementów kampanii promującej 20-lecie obecności Krakowa w Unii Europejskiej było opracowanie questu pn. „Kraków – tu żyje się europejsko!”.
Quest to przypominająca podchody mobilna gra terenowa, przygotowana w formie wierszowanej łamigłówki. Idąc w ślad za wskazówkami zawartymi w zabawnej opowieści, odgadując zagadki, trafia się do skrzyneczki z niespodzianką tzw. skarbem. Quest „Kraków – tu żyje się europejsko!” zapoznaje uczestników z dwudziestoletnim dziedzictwem Unii Europejskiej w Krakowie, wyrażającym się w wielu imponujących inwestycjach współfinansowanych z unijnego budżetu. Na trasie gry można zobaczyć niektóre z owoców tych inwestycji i dać się oczarować magii Starego Miasta, Podgórza oraz Kazimierza. Przy okazji można poszerzyć swoją wiedzę na temat korzyści, jakie odniósł Kraków z integracji europejskiej, poznać inwestycje i projekty współfinansowane ze środków UE, które wpłynęły na codzienne życie w Krakowie.
Inauguracja gry nastąpiła 2 marca br., a wzięło w niej udział blisko sto osób. Quest został przygotowany przez Fundację Mapa Pasji, będącej jednym z twórców programu „Questy – Wyprawy Odkrywców”.
By zacząć wędrówkę do ukrytego skarbu, wystarczy ulotka wydrukowana ze strony lub bezpłatna aplikacja na telefon "Questy - Wyprawy Odkrywców". Tak przygotowanym należy stawić się do Pałacu „Pod Krzysztofory”, mieszczącym się na Rynku Głównym 35 i będącym filią Muzeum Krakowa. Tu jest początek wycieczki trwającej około 2 godziny. Gra występuje również w wersji angielskiej.
Link do questu w wersji mobilnej:
https://questy.org.pl/quest/krakow-tu-zyje-sie-europejsko?fbclid=IwAR0bgqcnIyN1bbp6o8jaP9KxG5Ay_fhjo9XyYVtFFPw4y_WqB8A4XhvNWaI

Kontakt
Natalia Biernat, tel. 12 616 19 77, email: natalia.biernat@um.krakow.pl
Nazwa organizatora
Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
Adres organizatora
Plac Wszystkich Świętych 3-4
Kraków 31-004
małopolskie
Strona organizatora