01 kolor podstawowy male2 
Kategorie wydarzenia
  • Edukacja i rozwój
Miejsce wydarzenia
  • Cegielniana 14
  • Rzeszów 35-310
  • województwo podkarpackie
Informacje ważne dla odwiedzających
  • Miejsce posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Brak zdjęcia - Zdjęcie ilustracyjne
10:30 - 14:00

„Młodzi w Unii” pod takim hasłem odbędą się uroczyste obchody 6. Dnia Unii Europejskiej w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Wydarzenie organizują studenci z Parlamentu Studentów WSPiA, Kliniki Przedsiębiorczości oraz Koła Naukowego Prawników Administratywistów. Głównym punktem Dnia UE będzie nadanie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA imienia Unii Europejskiej.


Od 20 lat Polska należy do wspólnoty krajów Unii Europejskiej. Przyniosło to szereg pozytywnych zmian we wszystkich obszarach gospodarki, jak również szkolnictwa wyższego. Stworzyło szansę przed młodymi ludźmi na rozwijanie swoich umiejętności w nowocześnie wyposażonych pracowniach uczelnianych oraz na uczestnictwo w programach wymiany naukowej.


Aby pokazać, co zyskaliśmy dzięki wspólnocie europejskiej WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa już po raz szósty zapraszamy na obchody Dnia Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą środę, 22 maja 2024 r. w klubie studenckim „Zemsta Studenta”. Hasło przewodnie spotkania to „Młodzi w Unii”.


Podczas oficjalnego otwarcia Dnia Unii Europejskiej wspólnie podkreślimy znaczenie integracji europejskiej. Następnie uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Unii w krótkim konkursie organizowanym w formule online. Zwycięzców wyróżnimy cennymi nagrodami, jak również wręczymy nagrody laureatom Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.


O godzinie 11:00 zapraszamy do wysłuchania panelu dyskusyjnego „Młodzi w Unii” z udziałem: Teresy Kubas-Hul, Wojewody Podkarpackiego, wykładowcy WSPiA, specjalisty ds. funduszy unijnych; Elżbiety Łukacijewskiej, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz dr. Grzegorza Krzeszowskiego, wykładowcy WSPiA. Moderatorem dyskusji będzie prof. Krzysztof Eckhardt.


„Co nam dała Unia Europejska” to temat prezentacji, która pozwoli uczestnikom wydarzenia zapoznać się z wyposażeniem Centrum Kryminalistyki i Kryminologii, Laboratorium Przedsiębiorczości, zakupionym ze środków Unii Europejskiej.


Również o godzinie 12:00 uczestnicy Dni Unii będą mieli okazję wziąć udział konkursach i rozgrywkach przygotowanych przez studentów WSPiA, m.in. w kole fortuny, grach Gwiezdny Ekspress oraz "Misja: Labirynt" czy quizach KAHOOT.


Głównym punktem programu Dnia Unii Europejskiej będzie nadanie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA imienia Unii Europejskiej. Uroczystość ta będzie połączona z prezentacją tego miejsca przez mrg. Andrzeja Bodziocha i mgr. Grzegorza Świerada oraz studentów z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii.

Kontakt
797027937
Nazwa organizatora
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa
Adres organizatora
Cegielniana 14
Rzeszów 35-310
podkarpackie
Strona organizatora