01 kolor podstawowy male2 
Kategorie wydarzenia
  • Edukacja i rozwój
  • Ekologia
  • Zdrowie
Miejsce wydarzenia
  • Kosiby 8
  • Wrocław 51-621
  • województwo dolnośląskie
Informacje ważne dla odwiedzających
  • Miejsce poza Dniami Otwartymi jest niedostępne dla odwiedzających
10:00-14:00

W ostatnich czasach słyszymy wiele o SMOGU, zwłaszcza o tym zimowym, ale czasami również o letnim. Słyszymy o zagrożeniach z nim związanych, chcemy też coraz częściej wiedzieć, jaka jest jakość powietrza w naszej okolicy. Często pojawiają się również alarmistyczne komunikaty, że "stężenie SMOGU sięga niebotycznych wartości!!!".
Ale skąd to wiadomo? Jak mierzy się jakość powietrza? Jaka jest różnica, między urządzeniami profesjonalnymi, działającymi w sieciach pomiarowych (i często bardzo drogimi), a tymi tańszymi, które każdy z nas może kupić i zawiesić koło domu? Co wynika z tych pomiarów? Jak je możemy interpretować? To właśnie spróbujemy wyjaśnić podczas wydarzenia, na które chcemy Państwa zaprosić.
Podzieliliśmy je na dwie części:

10.00 - 12.00 wykład wprowadzający

12.00 - 14.00 zwiedzanie naszego Obserwatorium oraz pracującego w nim unikalnego instrumentarium do pomiarów zanieczyszczeń powietrza.

Warto dodać, że Obserwatorium Zakładu Klimatologii I Ochrony Atmosfery zlokalizowane jest w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego i ZOO, tak więc wizytę można połączyć z fajnym sobotnim spacerem!

Wstęp wolny!

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Projektu "Czy wiesz czym oddychasz?" Kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPINGAIR/PL, realizowanego we współpracy między Uniwersytetem Wrocławskim - Zakładem Klimatologii i Ochrony Atmosfery IGRR, Politechniką Wrocławską - Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Kontakt
tymoteusz.sawinski@uwr.edu.pl