01 kolor podstawowy male2 

XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich zbliża się dużymi krokami! W najbliższy weekend  (10-11 maja) we wszystkich 16 województwach na zwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji przygotowanych przez beneficjentów Funduszy Europejskich.

Raz do roku – w maju – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z beneficjentami i urzędami marszałkowskimi organizuje wielkie urodziny Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja ma wymiar szczególny, ponieważ jest częścią obchodów 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W całym kraju organizowane są koncerty, pikniki, konkursy, warsztaty, a także możliwość poznania projektów, które uzyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich. To również szansa na odwiedzenie miejsc, które na co dzień są niedostępne, takich jak np. zaplecza teatrów czy muzeów.

Atrakcje dostępne są za darmo, z dużymi zniżkami lub w postaci np. specjalnych tras zwiedzania! Wszystkie atrakcje organizowane z okazji 20-lecia dostępne są pod adresem: www.20lat.eu. Mamy ich już ponad 1000! Na stronie znajduje się wyszukiwarka oraz mapa wydarzeń, które ułatwią znalezienie wydarzeń w najbliższej okolicy.

Wydarzenie jest częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską pod hasłem #EUinmyregion. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych.

Już dziś zarezerwuj czas, by uczestniczyć w największym święcie Funduszy Europejskich!