01 kolor podstawowy male2 
Zdjęcia z Festiwalu Europejskiego na Krakowskim Przedmieściu

1 maja świętowaliśmy 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Warszawiacy rozpoczęli majówkę na Festiwalu Europejskim, który przyciągnął tłumy i zamienił Królewski Trakt w kolorowe miasteczko.

Dla uczestników była to okazja, aby poznać kulturę i sztukę krajów wspólnoty europejskiej. Na międzynarodowej scenie wystąpili zagraniczni artyści wykonujący popularne, europejskie utwory. Wspólnie z artystami operowymi odśpiewano też "Odę do radości".

W Strefie Kulinarnej można było spróbować przysmaków z różnych państw europejskich. Były też tańce, teatry uliczne, konkursy dla najmłodszych i dorosłych, stoiska partnerów festiwalu.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej miało również swoje stoisko – w Strefie Europejskiej. Wśród atrakcji znalazły się aktywności dla dzieci i konkursy, jubileuszowa ramka do robienia zdjęć, a nawet robot, który rysował portrety. Można było również dowiedzieć się o możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich.

Ale to dopiero początek świętowania! Już w piątek i sobotę (10-11 maja 2024 roku) w całej Polsce odbywać będą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

To dwudniowa akcja, podczas której bezpłatnie lub ze zniżką zwiedzisz m.in. muzea, zamki, teatry i zobaczysz w nich miejsca niedostępne na co dzień. Organizowane są także koncerty, pikniki, warsztaty dla najmłodszych, gry miejskie i wiele więcej!

Atrakcje dla siebie możesz znaleźć w tej Wyszukiwarce.