01 kolor podstawowy male2 
Grupa medyków w maskach, czepkach i fartuchach podczas operacji medycznejNowocześniejsze szpitale, sprzęt medyczny najnowszej generacji oraz innowacyjne metody lecznicze i techniki diagnostyczne. Coraz wyższe umiejętności lekarzy i pielęgniarek. Choć polska opieka medyczna od lat zmaga się z trudnościami, Fundusze Europejskie pozwalają jej zbliżyć się do najwyższych światowych standardów.

Polskie szpitale i przychodnie mają coraz więcej nowoczesnej aparatury. Pomaga ona postawić precyzyjną diagnozę, a potem umożliwia właściwą terapię. Najwięcej zmieniło się w tej dziedzinie, odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej. Placówki inwestują unijne pieniądze nie tylko w wyposażenie. Dostosowują też przestrzeń do potrzeb pacjentów. Jednym z takich miejsc jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu.

– Zyskaliśmy nowoczesny i różnorodny sprzęt. Dzięki temu mogliśmy zwiększyć ofertę usług medycznych. Nasz nowy szpital daje szansę na trwałe odzyskanie zdrowia. Spełnia też oczekiwania wykwalifikowanego personelu – podkreśla dr n. o zdrowiu Ewa Sztuczka.

Na dziesięciu salach Centralnego Bloku Operacyjnego przeprowadza się kilkadziesiąt tysięcy zabiegów rocznie. Zwykle bardzo skomplikowanych, a przy tym małoinwazyjnych. Na takie pozwala robot Da Vinci.

– Sprawdza się on szczególnie w leczeniu nowotworów w ginekologii i urologii – mówi dr Ewa Sztuczka.

Innowacje są obecne na każdym kroku. Na przykład próbki z sali operacyjnej pocztą pneumatyczną trafiają do Zakładu Patomorfologii Klinicznej. A wynik jest znany po 20 minutach! Wysokiej klasy sprzęt endoskopowy z doskonałym systemem wizyjnym umożliwia obrazowanie w dużej rozdzielczości np. jamy brzusznej i stawów. Obraz z sal operacyjnych można przekazać w dowolne miejsce w szpitalu i poza jego mury. To nieocenione rozwiązanie podczas konsultacji trudnych przypadków. Sprawdza się też w działaniach dydaktycznych, w trakcie konferencji i warsztatów.

 

 

 

 

Galeria