01 kolor podstawowy male2 
Dwie kobiety ubrane biznesowo stoja przy tablicy magnetycznej Jedna z nich pisze na tablicy

Unia Europejska dała nam szansę i wykorzystaliśmy ją! Takie narzędzie w całej Wspólnocie posiada jeszcze tylko Francja. Baza Usług Rozwojowych (BUR), bo o niej mowa, to intuicyjny portal, który zawiera tysiące ofert szkoleń i doradztwa. Co więcej, gwarantuje ich jakość. Umożliwia zamawianie usług dofinansowanych z Funduszy Europejskich, ale nie tylko. W 2016 r. narzędzie to zbudowała od podstaw Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Ofertę dla siebie kilka lat temu znalazło Biuro Informacji i Analiz Naukowych (BIAN) z Krakowa. – Skorzystaliśmy z dofinansowanej usługi doradczej, która dotyczyła opracowania nowej księgi wizualizacji oraz komunikacji marketingowej – mówi dr Aneta Januszko-Szakiel, właścicielka firmy. – Spodobała nam się prostota tego rozwiązania.

Za przydzielanie dotacji na usługi odpowiadają m.in. wybrani w województwach operatorzy. – W naszym regionie występujemy o bon na doradztwo lub szkolenie do Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Po zakończeniu projektu operator i dostawca usługi rozliczają się między sobą – wyjaśnia Jerzy Szakiel, prokurent w BIAN.

Dziś krakowska firma występuje w BUR w innej roli. – Doradzamy przedsiębiorcom, jak zarządzać procesami. Koordynujemy projekty badawczo-rozwojowe. Aby świadczyć usługi z dofinansowaniem z UE, musieliśmy wprowadzić odpowiednie standardy i przejść audyt – mówi Aneta Januszko-Szakiel. Podmioty, które oferują szkolenia czy doradztwo, również otrzymują ogromne wsparcie, m.in. finansowe, techniczne i merytoryczne. Dzięki temu podnoszą jakość swojej oferty. Wejdź do BUR i sam się przekonaj, jak możesz skorzystać!

Do 2030 r. co najmniej 60 proc. dorosłych powinno brać udział w szkoleniach. Taki cel postawiła przed sobą Unia Europejska. Dzięki licznym programom i projektom, które są dofinansowane z  Funduszy Europejskich, Polacy mogą łatwiej zdobywać i aktualizować kompetencje.

 

Galeria